Kopie zapasowe

Najgorsza sytuacja dla Firmy to utrata danych, nie tylko tych cennych i wrażliwych, ale również tych, bez których nie można prowadzić codziennych procesów.

Jednak nie wszyscy pamiętają o regularnym wykonywaniu kopii zapasowych – nie tylko danych zlokalizowanych w komputerach, ale także tych znajdujących się na serwerach lub w urządzeniach mobilnych.

Jedną z najczęściej wykonywanych przez nas usług jest regularne tworzenie kopii. Niekiedy wykonujemy tę usługę on-line (zdalnie), kiedy indziej oferujemy Klientom rozwiązania w chmurze. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo przechowywania, ale także ułatwia dostęp do danych w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca oraz z dowolnego urządzenia.

Nasza usługa backup’u danych zapewnia Państwu ciągłość pracy w sytuacjach awaryjnych, co dla Firmy oznacza brak związanych z tym kosztów
oraz możliwość realizacji bieżących działań.

Archiwizacja danych

Coraz więcej informacji i dokumentów przechowujemy w formie elektronicznej, dlatego tak ważne jest, aby mieć stały i bezproblemowy dostęp do tych danych.
W ramach naszych usług znajduje się także archiwizacja danych. Proces ten składa się z kilku elementów:

  • wirtualizacja danych, np. poprzez skanowanie i przeniesienie na nośniki elektroniczne,
  • importowanie danych do chmury lub na serwer lokalny bądź wirtualny,
  • nadanie użytkownikom uprawnień do odczytu i/lub edycji danych,
  • wdrożenie systemu automatycznego wykonywania kopii zapasowych,
  • monitoring zmian oraz udostępnienie raportu na koniec miesiąca,

Dzięki naszej usłudze wszelkie dokumenty znajdują się w formie elektronicznej i dostępne są o dowolnej porze, z dowolnego miejsca oraz urządzenia.
Taka forma archiwizacji przyspiesza obieg dokumentów w Firmie, co znacznie wspiera realizację procesów i usprawnia komunikację.